בשנים האחרונות החורף במדינה הקטנה שלנו הולך ונהיה יותר קצר, פתאום הגשם מתחיל רק בסוף חודש ינואר וכשהוא מתחיל מדובר לרוב בכמות משקעים קטנה בהשוואה לשנים הקודמות. יש הרבה תיאוריות הגורסות מדוע זה קורה ואחת מהן היא ה"אשמה" של זיהום האוויר וכך פגיעה באוזון. כך או כך כדאי בכל שנה להיערך לקראת החורף שמגיע להכין את הבית שלנו בהתאם.

אחת מההמלצות להכנת הבית לחורף היא איטום קירות הבית החיצוניים כדי למנוע כניסת מים ורטיבות בתוך הבית. בקירות החיצוניים של רוב הבתים קיים חיפוי חיצוני העשוי מאבן או סוג אחר של חיפוי, כאשר הקיר החיצוני אינו אטום במידה מספקת עלולים להיכנס מים בין החיפוי לקיר עצמו וכך מתחילה בעיית הרטיבות בקירות. במידה ולא מטפלים ברטיבות הזו בזמן זה עלול לגרום לרטיבות גדולה יותר ולנזק רחב יותר בקירות.

מהם היתרונות של איטום הקירות:

  • הגנה מנזילות: היתרון המרכזי והחשוב ביותר הוא כמובן הגנה על הקיר והבית מנזילות, רטיבות ועובש בקירות ובתוך הבית. רטיבות אינה נעלמת מעצמה - כאשר קיימת רטיבות בקיר שלא מטופלת בזמן היא עלולה להחמיר ולגרום בעיות גדולות יותר כמו התפוררות הקיר, מפגע בריאותי במידה ומתפתח טחב וכמובן ירידה בערך הבית. כאשר מתגלה כתם על הקיר חשוב מאוד לפנות מיד לבעל מקצוע שיגיע לבחון את הקיר ויאתר את הנזילה, כדאי לתפוס את הנזילה בזמן מכיוון שרטיבות מתגברת ומתפשטת באופן מהיר כל עוד מקור הנזילה לא אותר ומים ממשיכים לחדור מבעד לקיר.
  • חיסכון בחשמל: איטום הקיר הינו בעצם חומר אשר מבודד את החיפוי החיצוני של הקיר מהקיר עצמו ובכך יוצר מעין "מחסום" בין הקור, גשם, רוח ושמש לבית עצמו. כאשר קיים בידוד כזה בית יהיה יותר חמים ונעים בזמן החורף או נעים וקריר בזמן ימי הקיץ. בזכות האיטום והבידוד שהוא מעניק תוכלו לחסוך בהוצאת עלויות החשמל מכיוון שהבית ירגיש ממוזג ונעים ללא צורך בהדלקת מיזוג.

פתרון יצירתי לרטיבות – טפטים לקיר:

במידה וגיליתם שהאיטום אצלכם בבית אינו טוב וכבר הצליח לחדור גשם מבעד לחיפוי החיצוני ולגרום לרטיבות, אל דאגה! ישנו פתרון יצירתי ומומלץ מאוד כדי להסתיר את הרטיבות שנוצרה באמצעות טפטים לקיר.

כמובן שישנם מספר פתרונות לטיפול ברטיבות בקיר לאחר שכבר נוצרה כמו קילוף הקיר, שפכטל וצביעה. אך ניתן לקחת את בעיית הרטיבות באופן חיובי ולרענן את הבית עם טפטים לקיר במגוון צבעים וסגנונות. לאחר איתור מקור הנזילה יש לטפל ברטיבות שנוצרה בשלבים- קודם כל אוטמים את האזור ממנו המים חלחלו ומקלפים את הקיר ושכבות הצבע. לאחר מכן מגיע החלק הכי קריטי של הטיפול והוא ייבוש הקיר כדי לעצור את התפשטות המים על הקיר כדי שתהיה אפשרות לתקן ולכסות את הנזק באמצעות צביעה או הדבקת טפט.