החורף כבר כאן, ואיטום הבית משפיע על הבידוד שלו (גם בקיץ, אגב) ויעילות ויסות הטמפרטורה (חימום, קירור) כשהבית סגור. בית שאינו אטום לא רק יהפוך את מלאכת חימום הבית משימה יקרה במיוחד, תיתכן אף חדירה של מים אל הקירות או דרך הגג בטפטוף היישר אל הרצפות. כמובן, שבעיה כזו היא בעיה שחשוב לטפל בה בהקדם, מכיוון שנוכחות לחות, רטיבות, ואף מים בקירות, גורמת לנזקים מצטברים משמעותיים - בחוזקם של הקירות, בחיווטי החשמל והתשתיות, ועוד.

אנשי המקצוע שתפקידם לטפל בחדירה של לחות או מים או באיטום לא מושלם של קירות וגג הבית הם כמובן קבלני איטום. לפניכם - חמישה טיפים לבחירת קבלן איטום שיטפל בכשלי האיטום, הנוטים להיחשף עם בוא הגשמים.

 

1 - הידעתם? מכון התקנים מנפיק תעודות מקצוע גם עבור קבלני איטום

תעודת "אוטם מורשה" ו/או רישיון לעבודה בגובה הם תעודות שעל כל אוטם שתבחרו בו להציג בפניכם. התעודות המקצועיות מצביעות לא רק על יכולות הקבלן לטפל בהצלחה בבעיות האיטום בביתכם - אלא גם מצביעות על כך שהוא מחויב להחזיק בביטוח מתאים. דעו, כי העסקה של קבלן איטום שאינו מוטח עלולה לעלות לכם ביוקר.

 

2 - קבלן עם אחריות

קבלנים רבים נוטים "לפזר הבטחות" בעניין האחריות שהם מספקים בגין עבודת האיטום שלהם. אנחנו ממליצים לעבוד עם קבלני איטום אשר מספקים לפחות חמש שנות אחריות על כל עבודת איטום - במסמך כתוב מטעם החברה

 

3 - הצעת מחיר מפורטת

קבלני איטום מקצועיים ישלחו אליכם במייל הצעת מחיר לאחר שראו את המקום והבינו את סוג העודה הנדרשת בו. הצעת המחיר תכלול התייחסות לשטח הנדרש לאיטום, לעלות החומרים לאיטום, למשך הזמן הצפוי של העבודה, לסוג ועובי הזפת שתימשח על המשטח התחתון לאיטום, לפינוי שטח העבודה והחזרת כל דבר למקומו - ועוד. ככל שהצעת המחיר מפורטת ומקצועית יותר - תוכלו לדעת, שאתם בידיים טובות

 

4 - ניסיון והמלצות

לאחר שווידאתם כי הצעת המחיר של הקבלן היא טובה ושהיא מקצועית וכוללת התייחסות לכל היבטי העבודה - כדאי שתבדקו גם מהו הניסיון של קבלן האיטום ואילו המלצות הוא יכול לספק. קבלן איטום טוב - הוא קבלן שיש לו לקוחות מרוצים לרוב.

 

5 - חיבור אישי

בסופו של דבר, חשוב לבחור את איש המקצוע שיש לכם חיבור אישי אליו, שאתם מרגישים שהוא מקצועי ושהוא ידידותי ומספק לכ את כל המידע הנדרש לכם לצורך קבלת ההחלטה. גם חיבור אישי, שפה ברורה, ואפילו תחושה שאתם מחבבים את בעל המקצוע שבחרתם - הם קריטריונים משמעותיים לבחירה של בעל מקצוע אחד מבין רשימה של בעלי מקצוע טובים.