מה עושים במצב של גילוי נזילה מהגג? מה צריך לדעת לפני שמתאמים עם חברה מקצועית לאיטום גגות שמתמחה באיתור נזילות? אילו טיפים יבטיחו שאיטום הגג יתבצע על הצד הטוב ביותר? וממה מומלץ וכדאי להיזהר? כל מה שצריך לדעת על בדיקת נזילות ואיטום הגג, הרי לפניכם.

לאיטום הגג יש חשיבות גדולה מכמה וכמה סיבות, הראשונה היא מניעת רטיבות בחורף; בעזרת איטום נכון ניתן יהיה למנוע את חדירתם של מים לתוך המבנה בימים גשומים ובאופן כללי. בעזרת איטום אפשר יהיה למנוע מהגג לצבור בלאי ונזקים ואף לגרום לנזק בלתי הפיך. עם זאת, לא כל איטום הוא איטום "נכון" ולכך יש לשים לב. כדי להימנע מעוגמת נפש או מאי הבנות, לפניכם 5 טיפים מעולים בעולם איטום הגגות, שיעזרו לכם לראות את התמונה הגדולה ולדעת על מה לשים דגש.

הכנה של הגג לפני שמתחילים

חשוב שתדעו קודם שכל גילוי נזילה מצריך פעולה של איטום הגג מחדש, מחשש הנזילה תתפשט ותפגע גם במקומות רגישים אחרים. לפעולת האיטום נדרשת הכנה מוקדמת של הגג בהתאם לסוגו ולחומר הגלם שנבחר לצורך האיטום. באופן כללי, יש לנקות את שטח הגג היטב לפני ביצוע האיטום, להסיר את כל שאריות האיטום הקודם ולהרים מרזבים ודודים וזאת כדי לבצע איטום ברמה הגבוהה ביותר.

בחירת שיטת האיטום המתאימה ביותר

ישנן שיטות רבות המשמשות לאיטום הגג ביניהן

  • איטום עם יריעות ביטומניות
  • זיפות
  • איטום על ידי חומרי התזה פולימריים
  • איטום PVC
  • איטם בעזרת חומרים אקריליים גמישים
  • איטום בעזרת חומרים פוליאוריטנים

בחירת השיטה הטובה ביותר לגג שלכם תספק את המענה הנכון לגג שלכם.

שירותיה של חברה איכותית לבצע את איטום הגג ושיפוץ מרזבים  

החברה בה תבחרו לבצע את האיטום או זיפות גג, או בדיקת ניקוז, היא תהיה המדד להצלחת התהליך. חברה מקצועית, מנוסה, בעלת רישיון לעסוק באיטום וניסיון מצטבר, תוכל לבחור עבורכם את השיטה הטובה ביותר ולהשיג תוצאות שישמרו לאורך זמן.

חברה שעושה שימוש במיטב חומרי הגלם שקיימים בשוק. אין זה מספיק להזמין חברה המתמחה באיטום גגות, אלא רצוי לבדוק שאותה החברה מתמחה באיטום גגות מהסוג שיש לכם. חשוב לזכור שישנם סוגים שונים של גגות וכל סוג דורש מידת מקצועיות מסוימת וכן שיטות אחרות לצורך האיטום. הזמן הנכון לבצע איטום גגות הוא בעונת הקיץ או הסתיו, התקופה המשולמת להכין את הגג לבוא החורף. מומלץ שלא לחכות לרגע האחרון ולבצע את האיטום בעונת הגשמים, היות וריבוי המשקעים המאופיין עם תקופה זו, עלול להשפיע על הצלחת התהליך, שירותי החברה חייבים להיות מודעים לכל הפרמטרים הללו ולקחת בחשבון.

הקפדה על חידוש האיטום אחת לתקופה

אם רוצים לשמור על תחזוקה נכונה של הגג ועל מידת איטום גבוהה, מומלץ ורצוי לבצע את תהליך האיטום אחת לתקופה וכך למנוע נזקים אשר עלולים לנבוע מסדקים או פגמים באיטום. לפני שמתחילים מומלץ לבדוק שהקבלן שמבצע את האיטום עובד עם חומרי גלם איכותיים ולהם תו תקן. כמו כן, חומרי גלם איכותיים הם כאלו שיפיקו תוצאות לטווח ארוך ויגלו עמידות גבוהה לאורך זמן.

בקשו אחריות על האיטום

לידיעתכם, באפשרותכם לבקש אחריות על האיטום, כאשר תקופת האחריות ניתנת על פי סוג האיטום. בעזרת כתב אחריות יהיה לכם אל מי לפנות במקרה הצורך כדי לדרוש תיקונים. בעזרת ידע מקדים בנושא איטום גגות, תוכלו להימנע ולמנוע טעויות. היות והתהליך דורש השקעה לא מבוטלת, מומלץ לפנות לחברה מקצועית אשר תספק תמורה מלאה וכן גם אחריות, כך תוכלו להיות רגועים ובטוחים שהגג שלכם אטום ומוכן לחורף עד כמה שניתן.