איטום הגג הוא אחד הצרכים החשובים ביותר בכל מבנה מודרני

בכל מבנה מודרני באשר הוא, אנחנו רוצים ליצור סביבת מחייה איכותית ונעימה, ואחד התנאים הבסיסיים ביותר לכך הוא הפרדה איכותית בין הפנים לחוץ ומניעה של חדירת פגעי מזג האוויר לתוך פנים הבית, או במילים אחרות – איטום. איטום הגג בבית הוא אחד הצרכים הבסיסיים ביותר בכל מבנה מודרני, כאשר מדובר למעשה במלאכה המאפשרת לנו לחיות חיי יום יום תקינים, מבלי שנצטרך לדאוג לדליפות ולרטיבות שהנזק שלהן יכול לנוע בין פגיעה אסתטית בקירות ובתקרת הבית, לבין פגיעה של ממש ברכוש או אפילו סכנה בעקבות מגע עם מערכת החשמל. שיטות האיטום השונות הקיימות בשוק כיום הן מגוונות למדי, אך השיטה הוותיקה ביותר שעודה נמצאת בשימוש, ושגם כיום יש לה יתרונות לא מבוטלים, היא שימוש בזפת, או במילים אחרות – זיפות. זיפות גגות לצורך איטום הגג הוא צורך בגגות רבים ובמבנים רבים, ויש להבין בדיוק כיצד התהליך מתבצע, באילו מקרים נפנה דווקא לאפשרות של זיפות לעומת אפשרויות איטום אחרות, ומה היתרונות בזיפות הגג כאשר הוא מתבצע בידיים של איש מקצוע מיומן בתחום.

מתי נפנה לאפשרות של זיפות עבור איטום הגג? מה היתרונות בכך וכיצד עושים זאת?

  • מתי נבחר בזיפות? בשנים האחרונות, נדמה כי זיפות גגות נהיה פחות ופחות נפוץ לעומת אפשרויות איטום אחרות. ואכן, יש יתרונות מהותיים לשיטות איטום כמו יריעות ביטומניות כשאנחנו מתכננים ומקימים גג חדש ואוטמים אותו לראשונה. עם זאת, ישנם עדיין לא מעט מקרים בהם זיפות היא הבחירה הנכונה ביותר עבור הגג שלנו. דוגמה טובה לכך היא מצב בו גג הבית הוא בעל גישה בעייתית – במצב כזה יהיה לנו קשה להוביל אליו את היריעות הנחוצות לנו, ואילו את הזפת יהיה לנו הרבה יותר קל להרים ולהביא, ולאחר מכן גם לאטום את הגג בקלות. עוד מצב בו זיפות גגות היא בחירה רלוונטית הוא מצב בו כבר קיימת שכבת איטום מבוססת על זפת, ואנחנו מחדשים ומתקנים אותה באמצעות זיפות מחודש.
  • יתרונות הזיפות – גם לעומת אפשרויות איטום מודרניות שקיימות כיום, זיפות גגות מהווה עדיין אפשרות אמינה ואיכותית ביותר עבור איטום מלא של הגג. הזפת מתקשה במהרה וניתן ליהנות מגג אטום לחלוטין לאחר האיטום באמצעותה, והאמינות שלה היא גם עמידה לאורך זמן אם מקפידים לסייד את הגג בשביל למנוע התחממות של הזפת השחורה בימי הקיץ. בנוסף, מדובר גם בחומר איטום זול יותר לעומת כמעט כל אפשרות אחרת, וזהו יתרון משמעותי ביותר כאשר אנחנו מעוניינים לחסוך בעלויות איטום הגג שלנו. לבסוף, מדובר גם בחומר איטום קל ליישום, שניתן ליישם ולהשתמש בו בכל סוג של גג, כולל גגות עם שיפוע או גגות שהגישה אליהם בעייתית.
  • כיצד אוטמים עם זפת? זיפות גגות הוא תהליך פשוט מאוד של איטום, אך חשוב לבצע את התהליך הזה בצורה המקצועית ביותר. ראשית מנקים את הגג היטב, ולאחר מכן מכינים את הגג לזיפות עם חומר בסיס. את הזפת החמה מורחים לאחר מכן ב-2 או 3 שכבות בכדי לוודא את האיטום המלא של הגג, ולאחר שהיא מתקשה מסיידים את הגג בכדי לוודא שהזפת תישאר בטמפרטורה מתאימה ולא תתחמם יתר על המידה.

כשזה נוגע לעבודות איטום וזיפות, יש לפנות למקצוענים מהשורה הראשונה

אם הגיע הזמן לאטום את הגג שלכם, והחלטתם שאתם פונים לאפשרות של זיפות גגות לצורך זה, ודאו כי אתם פונים לאנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום האיטום לצורך מטרה זו.