054-4312209

מניעת רטיבות

קילופי צבע בלתי מוסברים, טיפות הנופלות מהתקרה ללא הכנה מוקדמת?
רטיבות בבית היא מצב שמכניס אותנו בדרך כלל ללחץ ומערער את תחושת הבטחון שאנחנו חשים בבית. עבודת הכנה ו״טיפול מונע״ נכון יעשו את ההבדל בנושא הזה. איטום נכון ומקצועי של הגג, זיהוי נקודות תורפה במבנה, פתיחת מרזבים ובדיקת הניקוז הם צעדים הכרחיים למניעת רטיבות בגג או בקירות. 

חשוב לבקש מקבלן האיטום חוות דעת לגבי מצב הגג ולגבי הדרך הנכונה לאטום אותו וכך למנוע רטיבות. איש איטום מקצועי ייתן תשובה מנומקת היטב לגבי הגג, יסביר מדוע כדאי לבחור בשיטה אחת על פני האחרת (למשל האם כדאי להשתמש ביריעות ביטומניות או במריחת זפת חם) ויענה לכל שאלותיכם.

רטיבות בגג

רבים מכירים את התופעה בה הם יושבים בביתם ופתאום, ללא הכנה מוקדמת, חשים כאילו התקרה חרבה עליהם! טיפות טיפות המחלחלות מהתקרה ופוגעות בתחושת ההגנה שהבית אמור להעניק לכם. רטיבות שכזו נובעת בין היתר מבידוד לקוי, פגם במערכת הצינורות או בלאי טבעי (בבתים ישנים בהם לא התבצע איטום כראוי או מערכת צינורות מיושנת).
גם אם לכאורה קיים איטום בגג אין זה אומר כי הוא מספק את ההגנה לשמה הוא הותקן. פעמים רבות קיים איטום חלקי שיוצר הצברויות של מים בנקודות שונות על הגג, אשר מובילים בסופו של דבר לרטיבות בתקרת הבית.

רטיבות בתקרה

כמובן כי יש להבדיל בין רטיבות בקומה העליונה ביותר במבנה לבין רטיבות מהדירה שמעליכם (שכן אז חובת התיקון היא על הדייר שגר מעליכם). כאשר הרטיבות הינה בקומה שלא מהווה את הקומה העליונה ביותר במבנה סביר להניח כי מדובר בליקוי או פגם בצנרת של הדירה שמעליכם. במקרים אלו יהיה השרברב איש המקצוע לפנות אליו על מנת לתקן את הנזק.
כאשר מדובר בבית פרטי או בקומה עליונה בבניין יתכן מאוד כי יהיה צורך בקבלן איטום גגות שיבדוק את מצב הגג, את הסיבות להיווצרות הרטיבות בגג ואת הדרכים היעילות והכלכליות ביותר לפתרון הולם לבעיה. 

אנחנו משתמשים בטכנולוגיות החדשניות ביותר ובשיטות האמינות ביותר, כמו גם בחומרים נושאי תו תקן ישראלי, כדי להשיג איטום גגות מקצועי עם עמידות לאורך שנים.

לרשותנו עומדים כלים ופתרונות מגוונים, כדי למנוע רטיבות בביתכם, וכדי שכאשר בחוץ סוער וגשום – בבית יהיה בטוח ויבש.


1
מחפש קבלן איטום ולא יודע למי לפנות? השאר פרטים ונשמח לחזור אליך