054-4312209

הלבנת גגות

 

המושג של הלבנת גגות למעשה פשוטו כמשמעו – צביעה וציפוי של הגג. בדרך כלל התהליך מתבצע עם חומרים אקריליים או לחילופין עם סיד. הציפוי מהווה שכבת בידוד נוספת, ועיקר העניין העומד מאחוריו הינו התמודדות עם חום השמש, מהעיקרון לפיו צבע לבן דוחה את קרני השמש וצבע שחור קולט. כאמור, כאשר הגג קולט את החום מקרני השמש, הוא אוגר אותו ופולט אותו היישר אל תוך החדרים הנמצאים בסמיכות לגג.
הלבנת גגות מאפשרת לנו הגנה מחדירת קרני שמש ומאפשרת חסכון כלכלי אדיר של הפחתת צריכת החשמל בחודשים החמים לצרכי קירור הדירה.

הלבנת גגות חיונית במיוחד כאשר בתהליך האיטום שביצענו מפרידה שכבת זפת (שחורה כאמור) בין הגג לבין חום השמש, ונדרש להתגבר על מכשול זה. הזפת רגישה לקרני השמש וכאשר מתחממת מאוד אז עלולה לגלוש אל מערכות הניקוז ולסתום אותן. בנוסף, נוצרים סדקים בשכבת הזפת שמאפשרים חדירת מים ושאר מזיקים.
לכן, כאשר מבצעים זיפות של הגג, רצוי ומומלץ מאוד לבצע הלבנת גגות.
ללא הלבנה של גג מזופת יצטברו שלוליות בסמוך למרזבים, השמש תייבש את הזפת לחלוטין, יופיעו סדקים ותוך זמן קצר מאוד הרס מוחלט של שכבת האיטום. לפיכך, גג מזופת יש להלבין לפחות אחת לשנה על מנת לשמור על שכבת האיטום שלו.

חומרי הלבנת גגות

אמנם השם הוא הלבנה אך לא כל חומר לבן יעשה את העבודה כשמדובר בגג שלכם!
גגות חשופים מאוד לקרני השמש ודורשים חומרים איכותיים על מנת לתת פתרון יעיל ולאורך שנים.
כאשר מדובר בחומרי הלבנת גגות הכוונה היא לסיד (היה נהוג יותר בעבר) ופיתוחים מאוחרים וחדשניים יותר הינם הצבעים האקרילים, אשר מתאפיינים בכושר עמידות גבוה ואחיזה איתנה יותר אל התשתית.
חומרים רבים שמתיימרים להלבין גגות ולא עומדים בתקן ישראלי עשויים לגרום נזק העולה על התועלת, לסתור חומרים אחרים איתם באו במגע ולבזבז את כספכם, זמנכם ואיכות חייכם.
מסקנה חשובה שעולה משנים של נסיון, תעזרו באיש מקצוע בבחירת חומרי הלבנה לגגות. זכרו כי הלבנת גגות מספקת שכבת בידוד נוספת, מסייעת בהתמודדות עם השמש וחוסכת כסף רב בשל שמירה על קירור פנימי טוב יותר.

ניתן לבצע הלבנה גם לגגות המוגנים בשכבת איטום של יריעות ביטומניות. אמנם יריעות ביטומניות עמידות יותר בפני השמש ולא עתידות להינזק יותר ללא הלבנה (מעבר לבלאי הטבעי) אך הלבנה של יריעות ביטומניות יכולה להפחית את הטמפרטורה העליונה של הגג ולצנן מעט את טמפרטורת החלל הפנימי.


1
מחפש קבלן איטום ולא יודע למי לפנות? השאר פרטים ונשמח לחזור אליך