054-4312209

איטום גגות

איטום גג המבנה או הבית הוא השירות המרכזי אותו אנו מעניקים במסגרת עבודתנו כקבלן איטום. איטום גגות טוב חשוב מאין כמוהו לקראת גשמי החורף, ועל כן יש לבצע אותו בצורה יסודית ועל הצד הטוב ביותר. להשגת האיטום הטוב ביותר אנחנו משתמשים במגוון שיטות / דרכי פעולה בהתאם למקרה ובהתאם לתוואי השטח.
ציון איטום מתמחה במגוון פתרונות איטום גגות בחיפה והסביבה, למה דווקא באזור זה? כי כמו רופא שמתמחה באיבר מסוים או במערכת גופנית כך גם אנחנו למדנו במשך עשרות שנים את האזור הגאוגרפי ומה הוא דרוש בכל הנוגע לאיטום גגות.

בין השירותים שאנו מציעים:

  • איטום בחומרים אקריליים
  • זיפות הגג – זפת חמה: השיטה המסורתית והישנה. מריחת זפת חמה על הגג.
  • יריעות ביטומניות : יריעות פוליאסטר בין שכבות של זפת.
  • איטום בעזרת מולטיגג
  • יריעות PVC,EPDM

 

השיטות הללו מהוות חלק מארסנל הכלים שיש ברשות קבלן האיטום כשמדובר באיטום גגות, אך כמובן שאיש מקצוע מנוסה יתאים את הפתרון הטוב ביותר בהתאם למצב הגג,תנאי השטח ושיקולים נוספים ולא ישלוף פתרון סתם כך. מומלץ לשאול את איש האיטום מדוע בחר בשיטה בה בחר. הקפידו לשאול על ההבדלים בעמידות הפתרון שמוצע לכם.

איטום גגות בעיר חיפה

איטום גגות בחיפה

 

מדריך איטום גגות

מתי לבצע איטום?
איטום גגות כמו נושאים רבים בחיים הינו עניין של תזמון, הזמן האולטימטיבי לביצוע עבודת איטום הינו בדיוק עכשיו, ממש לפני שהטיפות מטפטפות על הראש וגורמות נזק שיעלה לכם עשרות אלפי שקלים.
אם יש בידיכם את האפשרות להחליט מהו הזמן האולטימטיבי אז כדאי להקדים תרופה למכה ובניגוד למה שנהוג לחשוב, כדאי לבצע איטום גגות לבצע בימי האביב-קיץ. איטום  לפני תחילת החורף יאפשר לחומר להיספג ולהיטמע טוב יותר וכך להשיג איטום מוצלח ועמיד. במהלך החורף אמנם אפשר להעניק פתרונות זמניים, אך עבודה רצינית ושלמה תתבצע בימים יבשים בלבד. כמו כן, חשוב לזכור כי כמו בכל שוק תחרותי ככל שישנו ביקוש גבוה יותר כך עולה המחיר ובחודשי החורף עולה הדרישה להעסקת קבלני איטום. אז טיפ מהמקצוענים-  אל תדחו למחר את מה שניתן לעשות היום ואיטום ניתן לעשות היום!
זכרו כי העיר חיפה היא עיר עתירת משקעים (ככל שהחורף מחייך אלינו) ולכן עדיף לבצע איטום בחודשים המאפשרים זאת.

על מה צריך להקפיד לפני תחילת האיטום?
כמובן שלפני תחילת העבודה יש לבצע הכנה מדוקדקת וקפדנית של הגג. יש לקחת בחשבון גם את תנאי השטח, את האזור הגיאוגרפי בו מתבצעת העבודה (למרות שארצנו קטנה, איטום גגות בחיפה יעשה עם שיקולים שונים מאיטום גגות בעיר דרומית ויבשה מבחינת משקעים). כל אלה ועוד חשובים ומהותיים לקבלת תוצאה טובה ולעמידות ארוכת טווח. לכן, תמיד מומלץ קבלן איטום מקומי שמכיר את האזור הגאוגרפי על בוריו ועל משקעיו. שיקולי לחות, גשמים, רוחות מקומיות ואף מיקום בניינים סמוכים הינם עניינים שצריך לשים אליהם לב ולתת להם דגש בטרם מתחילים בעבודות איטום.

בנוסף, על קבלן האיטום לבדוק את חומרי האיטום בהם נעשה שימוש בגג (אם בכלל).
החומרים שהונחו על הגג בעבר יכולים להשפיע על קליטת חומרים חדשים ולכן על קבלן האיטום להיות מקצועי, מיומן ובעל ניסיון בשביל לזהות את החומר הישן ולדעת להתאים אליו את חומרי האיטום החדשים. מניסיוננו עולה כי איטום גגות בחיפה דורש פעמים רבות פינוי חומרי איטום ישנים, שכן ישנם גגות מראשית המאה ה-30 שנאטמו במהלך השנים ומאז הוזנחו ולא זכו לטיפול נדרש. אז על אף הנטייה להקל ראש בהחלטה שכזו כדאי לדעת שחומרים ממשפחות דומות נוטים לקלות ביתר קלות חומרים דומים ולדחות חומרים שונים. דחייה שכזו יכולה להתבטא בהיווצרות רווחים שיפגעו באיטום והמשמעות הינה בזבוז כספים של הלקוח. לפיכך, חומר האיטום הטוב ביותר אינו היקר ביותר אלא זה שיתאים לגג בצורה האולטימטיבית!

איטום גגות

הכנה של הגג
לאחר שנבחן האזור בקפידה על ידי קבלן האיטום יש לבצע עבודות הכנה מקדימות. הכנה נכונה של הגג שלכם תהיה אבן דרך משמעותית בתוצר הסופי. חשוב לשים לב כי ישנה הכנה מוקדמת הכוללת פינוי פסולת מהגג, ניקיון יסודי, הסרת איטום ישן שיפריע לקליטת חומרי האיטום, הרמת הציוד הדרוש (בין אם קולטי שמש, דודי חשמל, מרזבים, מזגנים וכד').
סעיף זה יוכל לסייע לכם להבדיל בין קבלן איטום שמתייחס לעבודתו ברצינות לבין חובבנים!
הכנה מקדימה יכולה להיות ההבדל בין שקט למשך שנים רבות לבין היווצרות חורים במעטפת האיטום בטרם עת. עבודה חובבנית תתבטא בבועות אוויר, רווחים מיותרים ואלמנטים נוספים שיפגעו במוצר הסופי.

בחירת חומרי איטום

עם עליית המודעות לקניות ברשת עולה גם היקף הצריכה של חומרי איטום אירופאים ואמריקאים שאינם נושאים תו תקן ישראלי.
ממליץ בחום, אל תהיו עשירים מדי בשביל לקנות בזול ולגלות שהחומר שרכשתם אינו מתאים לאקלים הישראלי. חומר שכזה עלול לגרום לנזק רב מהתועלת ויוביל לעבודה כפולה (הסרתו ואיטום מחדש). כאשר בוחרים חומר איטום לגגות בישראל על המוצר שבו משתמשים להיות בעל תו תקן ישראלי וכזה שנבדק ונמצא יעיל לישראל ולא למקומות אחרים בעולם.

זכרו כי חומר האיטום הטוב ביותר הינו זה המתאים לגג ולאופיו בצורה הטובה ביותר ולוקח בחשבון את כל המשתנים (מזג אוויר, מיקום, חומרי איטום קיימים ועוד מגוון פרמטרים).

ציון איטום ובינוי בוחרים בחומרים ישראלים תוצרת פזקר ובעלי תו תקן ישראלי, כאשר בוחרים בטוב יותר לצורך ביצוע העבודה אז גם התוצאות בהתאם! 

 

יריעות ביטומניות

אם אתם מתחילים מאפס וניצבים בפני בניית גג חדש או שלא היה קיים איטום בגג אז רצוי וכדאי לבחור באיטום באמצעות יריעות ביטומניות (כמובן שאפשר לשלב יריעות גם במגוון מקרים שזונים דוגמת גג שעבר זיפות בעבר, גג עליו ישנן יריעות ישנות וגג בטון).

אז איך זה מתבצע? איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות נעשה על ידי הלחמתן של היריעות זו לזו ולקצות הגג עד אשר נוצרת שכבת כיסוי שלמה. ניתן לרצף את הגג על פני היריעות ואז לא תהיה משמעות לצבע היריעות. חשוב לדעת שאם אין בכוונת הלקוח לרצף את הגג אז חשוב להקפיד על יריעות ביטומניות לבנות (בפועל הן אפורות אך מכוסות בחומרים המגנים עליהם מפני השמש).

 

איטום גגות בחיפה - יריעות ביטומניות

 

זיפות גגות

רבים נוטים לחשוב על זיפות גגות כעל אופציה עתיקה שנס ליחה ותעלם מן העולם אך זה לא יקרה מהר כל כך..
זיפות לאיטום גגות נותן פתרון מצוין לגגות עמוסי ציוד (מזגנים, דודים, קולטים וכו'). גגות של בנייני מגורים גדולים בה יש עשרות או מאות של תושבים וכפועל יוצא גם ציוד רב אז זיפות גגות יכול בהחלט להיות פתרון, דוגמת העיר חיפה בה יש בנייני מגורים רבים המאוכלסים במשפחות רבות.
יתרונות הזפת הינם במחירה הנמוך יחסית (בהשוואה ליריעות) ובקלות העבודה בסביבה מלאת מכשולים. בנוסף, דורשת הזפת תחזוקה שנתית על מנת שתאריך שנים וכמובן גם סיוד שימנע את התייבשותה.
אם ההוצאה הכספית המיידית הינה הפרמטר החשוב ביותר ללקוח אז זיפות כפתרון קצר טווח יכול בהחלט להתאים.
עם חישוב עלויות התחזוקה, הזמן והשקט הנפשי שמוענק ללקוח עם פתרונות ארוכי טווח לא בהכרח יחוש הלקוח חסכון בכיסו עם זיפות הגג. בשל כך, כדאי לשים את כל ההוצאות (המיידיות והארוכות טווח) על השולחן, יחד עם אתגרי העבודה ולאחר שקלול כל הפרמטרים לקבל החלטה בגין חומר האיטום בו בוחרים.

מציעים לכם חינם לא תקחו? חברת ציון איטום ובינוי מציעה ייעוץ מקצועי חינם, כך ניתן ללמוד את תוואי השטח, להעריך את אתגרי העבודה ולקבל תמונה רחבה יותר אודות העבודה. צרו קשר!

 

איטום גגות בחומרים אקריליים


אלו הם חומרים פלסטים להתזה או מריחה על הגג ויכולים לתת פתרון לגגות בטון חדשים או גגות קטנים בהם לא נעשה שימוש בחומרי איטום אחרים. אין זהו פתרון זול ולא מתאים לכל תוואי שטח. באזורים גשומים מאוד וגגות עם שיפועים לא מומלץ לעשות בהם שימוש!

חומרים פוליאוריטנים

גם כן מדובר בחומר שאוטם את הגג בעזרת התזה או מריחה ומהווה חלופה לגגות בהם ישנו ציוד רב וישנו קושי פיזי להשתמש ביריעות ביטומניות. חסרונותיו הם המחיר הגבוה שלו ורגישותו לשמש.
ישנם שני סוגים של חומרים פולאיאוריטנים: ארומטים ואליפטים.
חומרים פולאיאורטינים ארומטים הם הרגישים יותר לקרני השמש ונוטים להצהיב בחשיפה לשמש ישירה. חומרים אליפטים עמידים יותר ממקביליהם.
ישנה אפשרות לאטום גגות קלים כגון מתכת, אסבסט וחומרים נוספים.
מומלץ בעיקר לאזורים מוצלים אשר לא חשופים לשמש ישירה.

מחיר איטום גגות 

אילו משתנים עתידים להשפיע על המחיר?

ההיגיון הפשוט אומר, ככל שעבודתו של הקבלן פשוטה יותר כך המחיר צריך להיות נמוך יותר ולהיפך. אם הגג מלא מכשולים, גדול יותר ודורש עבודה רבה יותר מהקבלן אז צפוי להיות מחיר גבוה יותר לעבודה. מזגנים, דודים, קולטים ומרזבים דורשים התאמות וחיתוך מיוחד (כאשר מדובר ביריעות על מנת לכסות את כל הגג) ולכן יעלו את המחיר בהתאם לזמן המושקע. איכות חומר האיטום ישפיע מאוד על מחירו ולכן לבחירתכם יש משקל רב.

אחריות על איטום גגות


איכות היא לא מילה גסה ככל שמדובר באיטום גגות ומי שמנוסה בעבודתו ומשקיע בה את מרצו, ידיעותיו ויושרתו גם יבטיח אחריות על העבודה שביצע.
אחריות העבודה תלויה בחומר בה בחר הלקוח לצרכי העבודה.
זכרו כי עלות חומרי האיטום הינה יקרה גם עבור קבלן האיטום ומי שהציע מחיר זול מדי זה צריך להדליק נורה אדומה.
ציון איטום מעניקה אחריות של 10 שנים עבור איטום ביריעות ביטומניות (ללא דרישת הלבנה), 5 שנים אחריות על איטום עם חומרים אקרילים (גם כן ללא צורך בעבודות סיוד) ו-4 שנים אחריות עבור זיפות גגות עם דרישה להלבנת גג שנתית.

אנחנו עוסקים במתן פתרונות איטום מתקדמים, ערוכים לטפל בכל בעיית רטיבות או סוגיית איטום אחרת. עם מעל 25 שנות מוניטין בעולם של איטום גגות בחיפה והסביבה, "ציון איטום" זו הכתובת עבורכם לכל בעיה ושאלה.

 

דוגמאות לעבודות איטום גגות בחיפה:

 

 

 

 

 


4
מחפש קבלן איטום ולא יודע למי לפנות? השאר פרטים ונשמח לחזור אליך