054-4312209

שאלות ותשובות

שאלות נפוצות בנושא איטום

חשוב מאוד לשאול לפני ובמהלך העבודה את קבלן האיטום את כל השאלות שברשותכם. החל מאופן העבודה, החומרים איתם עובד וכמובן גם לקבל המלצות וטיפים להשיג את התוצאה המירבית מאיטום הגג / איטום הבית.

איטום גגות הוא תחום שמעלה הרבה סימני שאלה, ובעבודה השוטפת אנו נתקלים באופן טבעי בשאלות רבות מצד הלקוחות. לנוחיותכם ולשימושכם, ריכזנו כאן מספר שאלות נפוצות שחוזרות על עצמן אצל לקוחות רבים .

 • מתי עדיף לבצע את האיטום?

  במהלך החורף קשה יותר לבצע את האיטום. הגשם מהווה מכשול ומפריע לעבודה. לכן, עדיף לאטום כשהגג יבש לחלוטין - עדיפות לתקופה שבין חודש מאי לחודש אוקטובר.
 • האם יש פתרון גם עבור הקיץ והחום?

  כמובן, בידוד טוב יתן מענה מצויין לבעיית החום של המבנה בקיץ. בין שאר הפתרונות האפשריים, ניתן לסייד את הגג בחומר השומר על הזפת ומסייע להשיג בידוד טוב יותר.
  הלבנת גגות היא שירות מומלץ לקבלת טמפרטורות נעימות בקיץ.
 • מה חשוב לבדוק אצל קבלן האיטום איתו נעבוד?

  כדאי לוודא כי איש המקצוע עובד עם חומרים נושאי תו תקן (אפשר לראות על גבי האריזה). חשוב לזכור שעבודה עם חומרים שאינם תקניים עלולה לפגוע בעמידות האיטום ולקצר משמעותית את התקופה בה הגג יהיה אטום כראוי. יתר על כן, עבודת הכנה של הגג בטרם יתחיל את העבודה יכולה להעיד על ניסיונו.
 • מים נכנסים מהקירות / התקרה בגשם. מה עושים?

  ניתן לפתור את הבעיה בצורה נקודתית כך שאפשר יהיה לעבור את תקופת החורף והגשמים ללא חדירת מים מהקיר או התקרה. מעצם היותו בבחינת ״עזרה ראשונה״ יש לבצע איטום ארוך טווח בתום החורף.
 • איך נדע שהגג אטום ומוכן לחורף?

  מומלץ להזמין קבלן איטום גגות או איש איטום לבדיקה של הגג והבית לפני תחילת עונת הגשמים. כמו כן, כדאי לבדוק את תקינות המרזבים ולפתוח אותם.
 • באיזו תדירות כדאי לזפת את הגג?

  זיפות גגות צריך להתבצע אחת לחמש שנים לפחות (וזאת במידה ותחזקתם את הגג כראוי עם סיוד אחת לשנה). בדיקות קבועות של מבנה הגג על ידי קבלן איטום מקצועי יבטיחו שקט תעשייתי ומענה הולם לתזמון הזיפות.
 • מה יקבע את מחיר עבודת איטום הגג?

  משתנים רבים עתידים להשפיע על מחיר עבודת האיטום: גודלו של הגג כמובן, איכותו של חומר האיטום והכמות לה זקוקים לצורך ביצוע העבודה. בנוסף, מכשולים רבים על הגג כגון מזגנים, דודי חשמל, קולטי שמש ומרזבים שידרשו התאמות מיוחדות יכולים גם הם להשפיע על המחיר.
 • האם כדאי לחסוך כסף בקניית חומרי איטום?

  כיום כולם חשופים הרבה יותר למסחר באינטרנט וגם לעולם האיטום זה הגיע. לצד הרצון להוזלת עליות צריך לזכור את המטרה לשמה נרכש המוצר והיא איטום עמיד לאורך זמן. רק מוצרים בעלי תו תקן ישראלי שהותאמו לאקלים הייחודי בארץ יתנו לכם מענה לכך. לכן, על מנת לחסוך כסף כדאי שתשקיעו בחומרי האיטום קצת יותר ותבטיחו שנים רבות יותר של איטום איכותי.
 • האם נהוג לקבל אחריות על עבודות איטום?

  כאשר משקיעים במוצר איכותי ובאנשי מקצוע מיומנים אז מקבלים אחריות לצד עבודתם. אחריות על עבודת איטום ניתנת בהתאם לחומר האיטום הנבחר. יריעות ביטומניות מבטיחות שקט לזמן רב ולכן נהוג לתת מספר שנים אחריות על האיטום. ישנם קבלני איטום שמעניקים אחריות גם על זיפות גגות ואיטום עם חומרים אקרילים.
 • מתי צריך לסייד את הגג?

  הדגש הוא על צריך ולא על כדאי באם רצונכם לשמור על עבודת האיטום. לאחר זיפות גגות יש לסייד את הגג כל שנה מחדש. הלבנת הגג תסייע בשמירה על הזפת, תדחה את קרני השמש ותגן מפני חימומו של הגג.